JA lood

Esimene Õpilasfirma® loodi Eestis 1992. aastal, selles oli klassitäis liikmeid ning tegeleti kohviku pidamisega kolme kuu jooksul. 2022/23 õppeaastal on Eestis üle 500 Õpilasfirma. Reeglina 3-5-liikmelised tiimid tegelevad kõigega koerte jalutamisest ja ürituste organiseerimisest kuni laualampide ning hambapesutablettideni ja seda kogu õppeaasta jooksul.

JA Eesti tegevusaja jooksul on Eestis loodud enam kui 5500 Õpilasfirmat, milles on ettevõtjaks olemist saanud proovida ca 20000 noort. Peale selle on tuhanded noored õppinud esimesi rahatarkusi või ettevõtjalikku mõtlemist juba algklassides või põhikoolis. JA Eesti on mõjutanud tuhandete inimeste elu ning otsuseid karjäärivalikus ja isiklikus majapidamises.

JA Õpilasfirma vilistlastest on kasvanud välja palju ettevõtjaid, kuid Õpilasfirma tegemine ei takista saamast ka lauljaks, näitlejaks või kasvõi peaministriks. Kas tead, et juba kooli ajal on Õpilasfirmas ettevõtja elu proovinud Kaarel Kotkas ja Robin Saluoks, Karoli Hindriks ja Taavi Rõivas, Jalmar Vabarna ja Sander Rebane ning ridamisi rohkem ja vähem tuntud inimesi.

Eestis on tuhandeid inimesi, kellel on rääkida oma JA lugu. JA lood on väga erinevad – nad võivad olla seotud mõne sündmuse või väljasõiduga, ettevõttekülastuse või mentoriga klassitunnis, särava õpetaja või inspireeriva tiimikaaslasega. Lood juhtuvad ikka nendega, kes võtavad ette! Kui Sina oled üks neist, kellel on oma JA lugu, siis palun jaga seda meiega.

Aita kaasa, et võimalikult paljudel noortel oleks oma JA lugu ja parem tulevik.

Sul on oma inspireeriv JA Eesti lugu mida soovid meiega jagada?