Toeta, et ettevõtlusõpe ei katkeks! #jätkame õppimist

Praeguses eriolukorras on oluline, et õppimine ei jääks pooleli. Meie õpetajad on supertublid ja lapsed samuti: avastatakse uusi keskkondi ja võtteid, et õppimine ei katkeks.

Praktilise ettevõtlusõppe ees on samuti uued väljakutsed. Rühmatööde ja tegevusmängude läbiviimine on keerulisem, nii mõndagi tuleb ümber mõelda. Kui seni on enamik õpilasfirmade müügist toimunud õpilasfirmade ja muudel laatadel, ehk käest kätte, siis nüüd on aeg süveneda e-kaubandusse veelgi enam. Oleme loonud platvormi https://opilasfirma.ee/pood, mis koondab aktiivseid õpilasfirmasid, kes soovivad ka praeguses situatsioonis tegutseda ning kaupa müüa. Aidakem neid!

Õpilas- ja minifirmade võistlused oleme viinud veebikeskkonda, samuti korraldame pidulikud auhinnagalad virtuaalselt. JA Eesti ees seisab väljakutse seoses uute ettevõtlusõpetajate ettevalmistusega – kuidas viia läbi tavapäraselt kahe-kolme päevaseid koolitusi veebikeskkonnas nii, et õpetajad oleksid huviga õppimise juures ja metoodika saaks selgeks.

Eriolukord ei ole toonud meile töökoormuse vähenemist. Otsime pidevalt uusi lahendusi ja vorme, et hoida nii õpilased kui õpetajad õppimas. Kuigi praegune aeg soosib ettevõtlikkust, nõuab uute õpivõimaluste väljatöötamine ressursse ning tehnilisi lahendusi. Siin vajame heade toetajate abi, et õppimine oleks võimalik ja efektiivne igal moel!
Selline oli minu lugu, milline saab olema Sinu lugu?

Vaata ka vilistlastega tehtud videoid JA Eesti YouTube kontolt.

Jaga postitust